Fotowoltaika w Lublińcu. On-grid czy off-grid? Oto jest pytanie!

Kiedy decydujemy się na instalację fotowoltaiczną w naszym budynku, często słyszymy pytania o instalację on- lub off-gridową, ale cóż to takiego i jaka jest rónica między tymi dwoma?


Grid to po angielsku nic innego, jak sieć, a za tymi dwoma tajemniczymi słowami kryje się nic innego, jak podłączenie do sieci i nie podłączenie do sieci.Instalacja on-gridowe pozwalają na oddawanie energii wyprodukowanej przez nasze systemy solarne do sieci i pobieranie z niej w okresie, kiedy nie produkujemy, do 80% tej energii za darmo z powrotem. To w przypadku małych instalacji do 10kW. W przypadku instalacji od powyżej 10 do 50 kW jest to 70% energii.

Zatem nietrudno się domyśleć, że instalacje off-gridowe to instalacje odcięte od sieci dystrybucyjnej i stanowią całkowicie niezależne systemy. W przypadku takich instalacji, aby zapewnić sobie stały dostęp do energii elektrycznej, którą musimy wyprodukować w 100% z systemów fotowoltaicznych, niezbędne jest zaopatrzenie się w akumulatory bądź UPSy, które również można znaleźć w naszej ofercie..Magazyn Energii

 


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem